:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C całkowite zachmurzenie

Anny obchodzą imieniny 26 lipca.

26 lipca swoje święto obchodzą wszystkie Anny, a także często używające starszej formy językowej, Hanny. Ich orędowniczką jest św. Anna - matka Matki Boskiej i żona św. Joachima - patronka małżeństw, matek, wdów, piekarzy i żeglarzy.

W Małopolsce od wielu lat najbardziej znane imieniny Anny świętowane są już w połowie lipca w gościnnym domu Anny i Kazimierza Barczyków w okolicach Gdowa, gdzie z okazji imienin Solenizantki przybywają liczni goście przynoszący ze sobą zamiast kwiatów przybory szkolne, które pani Anna Jadowska - Barczyk przekazuje okolicznym potrzebującym dzieciom we wrześniu na rozpoczęcie roku szkolnego. Piknik, a właściwie festyn wśród otoczenia pięknych kwiatów pielęgnowanych w ogrodzie przez Gospodynię gromadzi bardzo dużo zacnych gości i znanych postaci całej Małopolski, mimo to atmosfera jest bardzo rodzinna i familiarna.

Odmienna, bo bardziej oficjalna, ale też bardzo ciekawa i barwna tradycja ustaliła się w Warszawie, gdzie od trzech lat Bracia Kurkowi z całej Polski i Ułani, kultywujący tradycję I Pułku Ułanów Krechowieckich im. Płk. Bolesława Mościckiego, fetują w okolicach uroczystości św. Anny Córkę Generała Władysława Andersa - panią Annę Marię oraz wszystkie inne Anny i Hanny przybywające na to bracko - kawaleryjskie święto, dla którego okazją jest wspomnienie Patronki małżeństw, matek, wdów, piekarzy i żeglarzy, której imię - wywodzące się z hebrajskiego: "hannah", oznacza "łaskę" i "wdzięk". Imieniny Anny organizowane w Warszawie to wspaniałe wydarzenie religijno - kulturalno - towarzyskie, ukazujące bogactwo polskiej tradycji i kultury. zawsze zaczyna je wspólna modlitwa. W tym roku przewodniczyć jej będzie znany i lubiany Biskup senior z Drohiczyna Antoni Pacyfik Dydycz. Towarzyszyć jej będzie oprawa chóralna i orkiestra dęta, a potem prezentacje artystyczne wspaniałych artystów m.in. Barbary Garstki z Teatru "Roma", pokaz mody "Wachlarz Zmysłów", wspólny śpiew ballad Mickiewicza i Słowackiego oraz staropolska biesiada bracka, tort imieninowy, toasty i życzenia, polonez i bal, a wszystko w blasku mundurów, kontuszy, orderów, chorągwi i salutów artylerii czarnoprochowej. Uroczystość jak w dawnych, przedwojennych czasach drugiej, a nawet pierwszej Rzeczypospolitej, pełna smaku i polotu, eleganckiej rozrywki i niezapomnianych wrażeń, podobnie jak w latach ubiegłych

Anny obchodzą imieniny 26 lipca. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

wydarzenia, - więcej informacji