:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -2°C słabe opady śniegu

Moskitiera – kiedy warto ją zamontować?

Wiosną i latem mamy dobry humor, bo cieszymy się ciepłem i piękną, słoneczną pogodą. Niestety, irytujące owady mogą nam skutecznie go popsuć. Jak bronić się przed nieproszonymi gośćmi w domu? Najlepszym i najprostszym rozwiązaniem są moskitiery. 

Dlaczego warto zamontować moskitierę?

Chyba każdy doświadczył kiedyś bezsennej nocy przez irytujące brzęczenie komara, nie wspominając już o niemiłosiernie swędzących ugryzieniach znajdowanych rano na całym ciele. W ciągu dnia wcale nie jest lepiej – do mieszkania pchają się obrzydliwe muchy roznoszące zarazki, boleśnie gryzące meszki, a także dotkliwie żądlące osy i pszczoły. Irytujące są nawet muszki owocówki, które przyczyniają się do szybszego psucia owoców i warzyw. Moskitiera jest rozwiązaniem na wszystkie te problemy. Dodatkowo, wszystkie osoby panicznie bojące się owadów lub uczulone na ich jad, odetchną z ulgą.

Jaki typ moskitiery wybrać?

 Producenci oferują najróżniejsze typy moskitier – od zwykłych siatek mocowanych na rzepy, przez rolowane i wiszące, do wykonywanych na zamówienie moskitier ramkowych - http://www.agatarolety.pl/katalog/produkt/moskitiery-ramkowe-prestiz. Zwykłe siatki są może wyjątkowo tanie i proste w montażu, jednakże mają dużo minusów. Są nietrwałe i mogą być nieskuteczne przez odklejanie, odkształcanie, odsuwanie itp., są więc jedynie doraźnym rozwiązaniem. Moskitiery ramkowe będą zdecydowanie lepszą inwestycją. Wymagają większego wkładu finansowego, ale zapewnią stuprocentowo skuteczną ochronę na lata. Co więcej, ich montaż nie jest aż tak skomplikowany jak to się wydaje. Można wybrać różne wersje instalacji – takie, które da się zdejmować i te montowane na stałe.

Kiedy zamontować moskitierę?

Jeśli podjęło się już decyzję o zakupie moskitiery, warto wiedzieć, kiedy najlepiej będzie ją zamontować. Jeśli zrobiło się to wiosną lub latem, nie ma problemu – można od razu przystąpić do montowania. Im szybciej, tym lepiej! Jeśli jednak zakup zrobiło się jesienią lub zimą, lepiej jest poczekać do wiosny – nie ma powodu, by moskitiera się niszczyła. W zimne miesiące i tak nie spełniałaby swojej funkcji, ponieważ nie ma wtedy zbyt wielu aktywnych owadów czy insektów.

Wszystkie osoby, które nie mogą znieść irytujących owadów lub dla których te są po prostu potencjalnie niebezpieczne, powinny zdecydować się na zakup moskitiery. Wybór odpowiedniego modelu i rozwiązania, które będzie najodpowiedniejsze dla domu, pozwoli na lata bezproblemowego użytkowania. I świętego spokoju!

Moskitiera – kiedy warto ją zamontować? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Osobowości, - więcej informacji