:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -2°C słabe opady śniegu

Podgórski Festiwal Osób Niepełnosprawnych Bona Fide

Kiedy: 2017-05-10 , godzina: 00:00

Z początkiem maja w Krakowie co roku, ma miejsce niezwykłe wydarzenie- Podgórski Festiwal Osób Niepełnosprawnych, Bona Fide. W tym roku podczas IX edycji Festiwalu, przesłuchania odbywały się w Centrum Kultury Solvay. Zaprezentowało sie wówczas 13 grup z terenu Krakowa i Województwa Małopolskiego. Festiwal stanowi prezentację tworczości artystycznej dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w dziedzinie tańca, muzyki i sztuki aktorskiej. Celem przedsięwzięcia artystycznego jest przedstawienie szerszemu gronu odbiorców dokonań i osiągnięć artystycznych w obszarze kultury i sztuki, terapia poprzez sztukę oraz rozwjanie kreatywności i ekspresji twórczej osób niepełnosprawnych.

Zmagania i rywalizacje dzieci i młodziezy ocenia profesjonalne jury w skład którego wchodzili między innymi Suzanna Jara- wokalistka i kompozytorka, Marcin Urzędowski- muzyk perkusyjny i stylista, Laura Obrzut- stylistka i projektantka mody, Cezary Wiśniewski- poeta, literat, aktor,  Maria Bednarz- aktorka, Hanka Wójciak-wokalistka, kompozytorka.

 

IX Podgórski Festiwal Twórczości  Osób Niepełnosprawnych Bona Fide, dostarczył nam w tym roku niezapomnianych wrażeń i  wielu emocji.

Kreatywność, potencjał, charyzma i swoboda sceniczna młodych artystów wzruszały nas podczas całego festiwalu. Podczas każdej edycji uczymy się czegoś nowego od tej utalentowanej młodzieży, pełnej radości, zaangażowania w to co robią i szczerego współzawodnictwa.

 

Podgórski Festiwal Osób Niepełnosprawnych Bona Fide komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

wydarzenia, - więcej informacji