:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -2°C słabe opady śniegu

Wspaniała Restauracja i Hotel "Dwór Anna" u Kazimierza Gajka - Lublin - Jakubowice Konińskie

Lublin to piękne, pradawne historyczne miasto. Niezwykłą perełką tego grodu jest podmiejski "Dwór Anna" w Jakubowicach Konińskich, należący do Anny i Kazimierza Gajków. XVI wieczny dwór obronny został wspaniale zagospodarowany na hotel, restauracje, sale biesiadne i weselne.

Niezwykłe wrażenie robi na gościach sala kryształowa, zabytkowe stropy kolebkowe, grube obronne mury, W 2000 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał "Dworowi Anna" nagrodę za najlepsze zagospodarowanie zabytku na cele współczesne. Pobyt w "Dworze Anna" pozostawia wspaniałe wrażenia . Szczególnie przyczynia się do tego wykwintna kuchnia. Niezwykły, niezapomniany smak prawdziwego rarytasu jak ze starodawnej sarmackiej kuchni pozostawia zupa borowikowa z łazankami. Fantastyczna ! Niespotykane rydze w galarecie i gęsie żołądki na grzance. Zachwycające ! Naprawdę palce lizać ! Albo godna polecenia także gicz jagnięca, godna najdelikatniejszych podniebień. Każda chwila spędzona w "Dworze Anna" pozostawia niezatarte dobre wspomnienia. Zwłaszcza, że odbywa się tu wiele niezwykłych imprez. Znanych w całym kraju. Ogólnopolski Festiwal Nalewek w czerwcu. Andrzejki w listopadzie. Dożynki Rybne w grudniu. Kontuszowy sylwester rozpoczynany staropolskim polonezem. Inwencja gospodarzy jest niezwykła. Gościło w Dworze Anna i gości wiele wybitnych osobistości i znanych aktorów, sportowców, ludzi kultury i nauki. Uwielbiał przebywać w "Dworze Anna" świętej pamięci Prezydent Ryszard Kaczorowski. Tutaj odbywały się Zjazdy Rodowe Kaczorowskich herbu Jelita. Blasku starodawnym pomieszczeniom dodaje także częsta obecność lubelskich Braci Kurkowych w barwnych, historycznych kontuszach. Dwór Anna jest idealnym miejscem zarówno dla spotkań rodzinnych, jaki i biznesowych. Wspaniała obsługa, serdeczna i gościnna atmosfera sprawiają, że każdy czuje się w progach Dworu wspaniale. Polecam wszystkim pobyt w "Dworze Anna". Naprawdę warto odetchnąć atmosferą tego niezwykłego miejsca.

Wspaniała Restauracja i Hotel "Dwór Anna" u Kazimierza Gajka - Lublin - Jakubowice Konińskie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Osobowości, - więcej informacji