:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C mgła

7. Konkurs Artystyczny na projekt Grobu Pańskiego u OO.Pijarów - rozstrzygnięty !

Rektor Kościoła OO. Pijarów w Krakowie ks. dr Mieczysław Rolka wspólnie z sekretarz Jury Konkursu Artystycznego na Grób Pański w Kościele Przemienia Pańskiego Anną Jadowską - Barczyk ogłosili wyniki konkursu. Na konferencji prasowej wręczono testimonia dla laureatów i wyróżnionych.

TESTIMONIUM:

Działo się w Stołeczno – Królewskim Mieście Krakowie, w Wielki Czwartek roku Pańskiego 2017, gdy Prezydentem Rzeczypospolitej był Jego Ekscelencja Andrzej Duda,

Prymasem Polski Jego Ekscelencja ks. Wojciech Arcybiskup Polak Metropolita Gnieźnieński,

Metropolitą Krakowskim Jego Ekscelencja ks. Marek Arcybiskup Jędraszewski,

Marszałkiem Województwa Małopolskiego Pan Jacek Krupa,

a Prezydentem Miasta Krakowa Pan Profesor Jacek Majchrowski.       

W dniu onym ,Rektor kościoła Przemienia Pańskiego oraz Zarząd Towarzystwa Katolickiego Domu Akademickiego – organizatorzy konkursu na projekt Grobu Pańskiego w krypcie kościoła OO. Pijarów     w Krakowie przy ul. Pijarskiej 2 , w przytomności zaproszonych, dokonali publicznej prezentacji Grobu Pańskiego, wykonanego w krypcie dostojnej pijarskiej Świątyni przez czcigodnego Pana Jakuba Zawadzińskiego, którego osobę Prześwietne Jury Konkursu, w składzie:

1. prof. Adam Brincken,

2. dr hab. Andrzej Gaczoł,

3. ks. prof. Andrzej Nowobilski,

4. ks. dr Mieczysław Rolka,

5. mgr Anna Jadowska – Barczyk, sekretarz Jury

łaskawe było, dokonując oceny nadesłanych projektów w sferze artystyczno – teologicznej, wskazać, spośród autorów złożonych prac, jako Twórcę dzieła, które będąc dojrzałym artystycznie i ciekawym       w wymiarze plastycznym, umiejętnie przedstawiając paschalny temat męki, śmierci i zmartwychwstania, obrazujący tryumf życia nad śmiercią, summa summarum – stało się asumptem jednogłośnego uznania przez Wysokie Jury Pana Jakuba Zawadzińskiego godnym przyozdobienia tytułem LAUREATA,któremu przypada w udziale,Główna Nagroda, będąca prawem skorzystania z zaproszenia do udziału w wyprawie do Grecji na Riwierę Olimpijską w ramach projektu „Polskie Dziedzictwo Narodowe w Unii Europejskiej” na przełomie maja i czerwca 2017 roku,co niniejszym własnoręcznie położonym podpisem stwierdza, reprezentujący benefaktora

KANCLERZ

Towarzystwa Katolickiego Domu Akademickiego

Gniewomir Rokosz – Kuczyński OESS.

Drugie miejsce w konkursie przypadło panu Norbertowi Tomczakowi, a wyróżnienia otrzymały: panie Marta Byra i Natalia Barańska.

Miejsce zdarzenia mapa Warszawa


7. Konkurs Artystyczny na projekt Grobu Pańskiego u OO.Pijarów - rozstrzygnięty ! komentarze opinie

  • Marcin Krajewski 2017-09-24 11:40:09

    Szczerze mówiąc dość dziwny ten projekt na zdjęciu, odważny.

Dodajesz jako: Zaloguj się

wydarzenia, Dzielnica 1 Stare Miasto - więcej informacji