W Ostrołęce odbyła się pierwsza Inwestytura Rycerskiego Brackiego Orderu św. Antoniego Padewskiego. Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego. Order inkardynowany do orderów i odznaczeń Bractwa Kurkowego Rzeczypospolitej został ustanowiony przez Zjednoczenie Bractwa Kurkowego Rzeczypospolitej w porozumieniu z Ordynariuszem Diecezji Łomżyńskiej Biskupem Januszem Stepnowskim oraz Towarzystwem Rycerskim Braci Kurkowych.
ZJEDNOCZENIE ORGANIZACJI HISTORYCZNYCH i STRZELECKICH BRACTWO KURKOWE RZECZYPOSPOLITEJ oraz HUSARSKO STRZELECKIE BRACTWO KURKOWE w OSTROŁĘCE zorganizowały UROCZYSTOŚCI OGÓLNOPOLSKIEGO UCZCZENIA PIĘĆSETLECIA INKORPORACJI MAZOWSZA DO KORONY KRÓLESTWA POLSKIEGO pod wysokim patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego PANA ADAMA STRUZIKA, które odbyły się się w OSTROŁĘCE w Kościele św. Antoniego Padewskiego przy ul. Gomulickiego 1 A. Program wydarzenia obejmował zbiórkę pocztów sztandarowych, Bractw Kurkowych, pododdziałów zwartych z różnych stron kraju oraz z USA i z Ukrainy. Zgromadzono się przed Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce przy ul. Gomulickiego 1 A. O godz. 18.00 rozpoczęła się Pontyfikalna Msza Święta z I. Inwestyturą Rycerskiego Brackiego Orderu św. Antoniego Padewskiego pod przewodnictwem JE KS. BISKUPA Janusza Stepnowskiego – Ordynariusza Łomżyńskiego. W trakcie uroczystości instalowano także nowe Siostry i Braci Kurkowych oraz członków Zarządu Filii Oddziału Reprezentacyjnego Artylerii Czarnoprochowej Bractwa Kurkowego Rzeczypospolitej w Wilczych Dołach. Odegrano Hymn Państwowy. Miały miejsce wystąpienia Gości Honorowych i promocje brackie na wyższe stopnie. Wręczono także dla zasłużonych Braci i Sióstr Jubileuszowe Medale 250 lecia Konstytucji USA oraz 280 lecia urodzin Tadeusza Kościuszki. Całość uroczystości zakończyła WIECZORNICA PATRIOTYCZNA w Hotelu Wisteria, gdzie wręczano testimonia i odznaczenia.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze