W piątek 5. czerwca w Ostrołęce w Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego o godz. 18.00 rozpoczną się wielkie uroczystości Bractwa Kurkowego. Pierwszy raz odbędzie się Inwestytura Orderu św. Antoniego Padewskiego, której przewodniczyć będzie Jego Ekscelencja Pasterz Diecezji Łomżyńskiej ks. biskup Janusz Stepnowski. @ Mazowsze Serce Polski
W związku z powyższym w ramach współpracy z Władzami Mazowsza Zjednoczenie Organizacji Historycznych i Strzeleckich Bractwo Kurkowe Rzeczypospolitej nadało Samorządowi Województwa Mazowieckiego STATUS PARTNERA WYDARZENIA pod nazwą Pięćsetlecie Inkorporacji Mazowsza do Korony Królestwa Polskiego pod Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.
Szczegółowy program uroczystości obejmuje:
godz. 17.15 - Zbiórka pocztów sztandarowych, Bractw Kurkowych, pododdziałów zwartych, przed kościołem św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce przy ul. Gomulickiego 1 A.
godz. 17.30 - Zbiórka zaproszonych Gości, przed kościołem św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce przy ul. Gomulickiego 1 A.
godz. 18.00 – Pontyfikalna Msza Święta z I. Inwestyturą Rycerskiego Brackiego Orderu św. Antoniego Padewskiego pod przewodnictwem JE KS. BISKUPA Janusza Stepnowskiego – Ordynariusza Łomżyńskiego.
Inauguracja nowych Sióstr i Braci Kurkowych oraz członków Zarządu Filii Oddziału Reprezentacyjnego Artylerii Czarnoprochowej Bractwa Kurkowego Rzeczypospolitej w Wilczych Dołach.
Hymn Państwowy. Wystąpienia Gości Honorowych. Promocje Brackie. Wręczenie Brackich Jubileuszowych Medali 250 lecia Konstytucji USA oraz 280 lecia urodzin Tadeusza Kościuszki.
Uroczystość zakończy WIECZORNICA PATRIOTYCZNA.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze